תודה שבחרת לקבל את חוברת הטיפים שכתבתי לך.
השקעתי זמן ומחשבה כדי שהטיפים שלי יהיו מועילים עבורך.

היכרות עם מאחורי הקלעים והנקודות הכי חשובות במנהל אתר האינטרנט שלך

אם אתה בעל עסק ואתר הוורדפרס שלך הוא כבר חלק מההכנסות בעסק או שזו השאיפה שלך, מאוד יועיל שתכיר את “מרכז העצבים” של האתר שלך.

באתר אינטרנט יש שני חלקים עיקריים: האתר שרואים באינטרנט ומאחורי הקלעים, מנהל האתר, באמצעותו ניתן להוסיף תכנים או לשנות את הקיים. מנהל האתר בנוי משלד אליו ניתן לחבר תוספים (פלאגינים). התוספים הם כלים ואוטומציות הדרושים לעבודה תקינה של האתר וגם לצרכים הייחודיים של העסק שלך.

הטיפים שלי ינחו אותך מה חשוב לבדוק באתר ומה תצטרך להוסיף אם חסר לך. מומלץ לפנות לבעל מקצוע, מדובר בעבודה קטנה ובתוספים (פלאגינים) שרובם בחינם. לא להיבהל בבקשה, אלה רק חיזוקים, זה לא שעכשיו תידרש להפוך את האתר שלך על פיו.

החוברת תתמקד בנושאים
 • איך לקדם את אתר האינטרנט ללא קמפיין ממומן
 • איך ליצור רשימת נמענים לדיוור
 • איך להפיק את המיטב מאתר האינטרנט
 • מה לעשות כדי שאתר האינטרנט יעבוד ללא תקלות
 • מה לעשות כדי שהאתר שלך יניב (יותר) הכנסות
 • איך להתגונן מפני האקרים
הרכיבים הנחוצים לאפקטיביות מרבית
 1. מערכת הרשמה
 2. מערכת דיוור
 3. מערכת קוד קופון
 4. הפצה אוטומטית של פוסטים ברשתות חברתיות
 5. עמוד נחיתה (בתוך האתר) לפרסום הטבה
 6. מערכת קידום SEO, הגנה, גיבוי ומיטוב האתר
 7. עמוד פייסבוק עסקי
איך לקדם אתר אתר האינטרנט למקסימום האפשרי ללא הוצאות על קמפיין קידום ממומן? 

1. בדוק האם במערכת הקידום SEO הוכנסו מילות וביטויי מפתח שמתאימים לעסק שלך. לדוגמה: אם האתר שלך מוכר קורס בישול טבעוני, מילות המפתח יכולות להיות – קורס בישול טבעוני, בישול טבעוני ואפילו טבעונות. אבל זה יהיה לא יעיל אם מילת המפתח שלך תהיה קורס. מילות וביטויי מפתח עובדים עם מנועי החיפוש ועוזרים לגולש שמחפש משהו בתחום שלך, למצוא אותך בקלות ולעיתים לפני האחרים.

2. התחל לדוור לקהל לקוחות קיימים ולקוחות פוטנציאלים שנרשמים לאתר. דיוור הוא כלי שיווק מספר אחד! עם לפחות שלושה יתרונות בולטים:

 • תקשורת ישירה עם הלקוחות שלך – מחקרים מוכיחים כי הרבה יותר קל למכור ללקוח קיים מאשר לרכוש לקוח חדש. באמצעות מערכת הדיוור תוכל לשלוח (ללא מתווכים) לקהל שלך מידע על מוצרים חדשים, קופונים, טיפים, מאמרים מבצעים ומה לא..
 • הקהל שלך יזכור אותך – אולי הם לא צריכים את השירות או המוצר ברגע זה, אבל ככל שיקבלו ממך תזכורות באופן קבוע, הם יזכרו אותך, ואז, כשיעלה הצורך, אתה תקפוץ להם לראש.
 • כמעט חינם – מלבד תשלום שנתי (סביר), זה לא עולה לך דבר! קרא בהמשך על איך יוצרים רשימת נמענים לדיוור.

 

3. הקפד להכניס לאתר תכנים חדשים על בסיס קבוע. בין אם אלה טיפים מקצועיים, פוסטים או עמודי מאמרים. מנועי החיפוש אוהבים ולכן נותנים עדיפות לאתרים עתירי תכנים.

זכור שמנגנון פרסום אוטומטי של פוסטים ברשתות החברתיות, משמעותו גדילה בהיקף הפעילות ברשתות החברתיות. ואם אתה גם מדוור את התכנים מידי שבוע לרשימת הנמענים שלך, אתה מלך!

איך ליצור רשימת נמענים לדיוור?

מערכת דיוור מאפשרת לך למכור שוב ושוב ללקוחות שכבר קנו או שמתעניינים במוצרים שלך. בין אם יש לך 50, 500 או 2,500 חברים ברשתות החברתיות או בחיים – זה תמיד יכול לגדול ובקלות יחסית. לפני שמתחילים חשוב שתדע שבישראל יש חוק נגד דיוור ללא קבלת הסכמה. אנחנו עוסקים רק במסגרת המותר בחוק.

יודע מה הכי מושך לקוחות? מבצעים, קופונים, הטבות ומתנות! אז תן להם, תחשוב שזה במקום להוציא כסף על פרסום. איך? ככה:

 • חשוב איזו הטבה תרצה להעניק לנרשמים – זה יכול להיות טיפים, קופון, מבצע, הנחה וכד’.
 • העלה את ההטבה לאתר בדף נפרד עם כתובת משלו. הפרסום צריך להכיל כותרת, תמונה או וידאו, טקסט שמסביר בהרחבה על המוצר או השירות ואפשרות להורדת קופון או מוצר (במידה והוא דיגיטלי).
 • הכנס פוסט לפייסבוק על המוצר / ההטבה עם קישור לעמוד הפרסום באתר שלך. והמרץ את החברים להיכנס לאתר, להירשם ולקבל את ההטבה. וגם לשתף חברים ומשפחה ולאפשר גם להם לקבל את ההטבה.
 • הגולשים שיגיעו לאתר מהפעולות בפייסבוק יוכלו להוריד קופון / לקבל הטבה במייל (בהתאם לסוג המוצר שלך).
 • וכך המשך לייצר הטבות ומבצעים והמשך לדוור אליהם בדרך קבע. וזכור תמיד תמיד לבקש מהם להעביר את זה הלאה כך שאנשים נוספים ייהנו מההטבה.
 • אם אין לך חברים בעמוד הפייסבוק , בקש חברות מאנשים שעשויים להתעניין במוצר שלך. דורש מעט זמן אבל שווה לאורך זמן.

איך להתגונן מפני האקרים?

שתי עובדות וסיפור אמיתי

עובדה 1: ב- 24 השעות האחרונות היו 1779 ניסיונות פריצה לאתר שלנו! – אלה נתוני אמת, בכל יום אנחנו מתמודדים עם כ- 2000 ניסיונות פריצה לאתר שלנו.

עובדה 2: ישראל נמצאת בראש רשימת המטרות של האקרים בעולם – עד השנה ישראל לא נתפסה כיעד מועדף לניסיונות תקיפה. היא אמנם כיכבה בחמישייה הפותחת של יעדי התקיפה השנה, אך זו הפעם הראשונה שהיא תופסת את המקום הראשון בטבלה, עם כ־180 אלף ניסיונות תקיפה שזוהו. (כלכליסט).

סיפור אמיתי: בעשרים וחמש השנים שאנחנו בתחום נפגענו פעם אחת, באופן מינורי בשנת 2005. מכיוון שאצלנו הכל מתועד, מצאנו עקבות של הפורצים והגשנו תלונה במשטרה בצירוף דוח מלא מהעקבות שמצאנו. כעבור שנתיים קיבלנו טלפון מהמשטרה שהודיעה שתודות למידע שאספנו והעברנו להם, האינטרפול הצליח לשים יד על ההאקרים בברזיל (!)

מה האקרים מחפשים באתר שלך?

ברוב המקרים ההאקרים לא ישבשו את האתר שלך, אבל הם ישתמשו בו למטרות זדוניות כמו: דיוור ספאם, איסוף נתוני משתמשים, התחזות ועוד. מפה ועד שהאתר נכנס לרשימות שחורות – Blacklist (דומיינים המסווגים כספאם) – הדרך קצרה וההשלכות קיצוניות. לדוגמה: המיילים שתשלח יגיעו לספאם בתוספת אזהרה והאתר שלך ירד בדירוג במנועי החיפוש. במקרה כזה, העבודה שהשקעת באתר יורדת לטמיון.

אז מה לעשות?

וודא שהסיסמאות שלך חזקות מספיק, הוורדפרס מספק בעצמו מחולל סיסמאות חזקות – השאר עם הסיסמה שקיבלת מהוורדפרס (שמא תקבע סיסמה חלשה מידי).

 • מומלץ להסתיר את כתובת הכניסה למנהל האתר, ישנם תוספים רבים שיודעים לעשות את זה.
 • כבה את אפשרויות ה- Ping Back (או Track Back) אשר פותחים את האתר בפני ספמרים.
 • הפעל תוסף המגן מפני תגובות ספאם בפוסטים – הוורדפרס מגיע בבסיס עם תוסף בשם Akismet – מומלץ להפעיל אותו (כרוך בתשלום קטן). לחלופין, ניתן למצוא תוסף חינמי.
 • מומלץ לוודא עם בעל מקצוע שקובץ ה- HTACCESS (קובץ הגדרות לשרת) מוגדר נכון, כולל הגנות בסיסיות.
 • התקן תוסף הגנה. יש שפע של תוספים לנושא, אני ממליצה על התוספים שמאחוריהן עומדות חברות גדולות, כגון WordFence או Defender Pro.


קרא בהמשך על ה”מוניטור”
– שכבת הגנה מלאה וכלים נוספים החשובים לבריאות האתר שלך.

בונוס!

למה עסקים לא מכניסים כסף מאתר האינטרנט?

ישנם לא מעט מקומות להתבלבל בהם בהקמת אתר אינטרנט, זה לא מדע מדויק ואתר שהוקם ללא עבודה מקצועית וללא תחזוקה שוטפת, לא ישרת את צרכי העסק, יכביד עליו ויהיה משאבה של כסף, במקום להשלים ולשפר את הפעילות בעסק.

למה האתר לא מכניס כסף – נקודות עיקריות
 • האתר לא בנוי ומתוחזק ולכן מייצר בעיות ולכן נראה לא אמין בעיני הגולשים.
 • אין כניסה של תכנים חדשים או שהתדירות נמוכה מידי ולכן אין תעבורה באתר.
 • האתר לא מסונכרן עם שאר החלקים בעסק וכל מכירה הופכת לתהליך עם הרבה פעולות.
 • כוח האדם הממונה על האתר לא מתאים או לא מספק.
 • אין קידום אוטומטי הגוזר בעצמו מילות מפתח וקטעי תוכן.
 • אין דיוור – שמירת קשר עם הלקוחות – מי זוכר אותך..

זכור, אין דבר כזה יקר מידי – אם לא קונים יש לבדוק איפה הבעיה לפני ש”רצים” להוריד מחירים.

מי אני?

שמי מלי לוי, אני מנהלת את בית התוכנה Fastweb2 הנותן שירותי פיתוח פתרונות אינטרנט ומתמחה באתרי וורדפרס ובפיתוח אפליקציות. אנחנו בתחום 25 שנה, מהיום שהתחיל האינטרנט בישראל. הקמנו מאות אתרי אינטרנט ויש לנו ניסיון רב בעבודה מול עסקים בגדלים שונים. אנחנו נותנים שירות מעולה, על זה יעידו הלקוחות שלנו. תמיד קשובים, תמיד זמינים, ואנחנו טובים במה שאנחנו עושים.

בברכת הצלחה, מלי לוי
אשמח לשמוע האם הטיפים יעילים עבורך ולענות על שאלות.

מלי 058-706939

המוניטור
חבילת אבטחה, ניטור, עדכון גרסאות, גיבויים, מיטוב וקידום האתר שלך

ישנם כלים רבים הנותנים הגנות לאתר אינטרנט, אני בדקתי את הכלים המובילים ואלה המלצותיי

לאחר שבדקתי את הכלים המובילים, אימצתי תמהיל של שישה כלים שאני יכולה להמליץ עליהם בלב שלם ולהצהיר שהם הכלים הטובים ביותר שיש היום לוורדפרס להציע. וכדי שיהיה ממש נוח להפעלה חיברתי הכלים אל תוך פאנל ניהול מיוחד לאנשים שאינם בעלי מקצוע בתחום. קראתי לפאנל ‘המוניטור’. המוניטור הוא עמוד אחד הנותן תמונה מלאה במבט אחד על מצבו של האתר ומפיק דוחות על ביצועי האתר.

ואלה הכלים:
  אבטחה

מערכת השומרת על האתר שלך מפני מתקפות האקרים ופעולות זדוניות (התחזות) וגם מניעת מתקפת DDOS – מתקפה על השרת הגורמת לעומס יתר עד לקריסת השרת, נעילה אוטומטית של משתמשים חריגים, סריקת קוד, אבטחה כפולה באמצעות סיסמא וקוד לסלולר. מייצר דוח אבטחה שבועי מפורט.

  ניטור וסטטיסטיקה – לעקוב אחר זמינות וביצועי האתר האתר.

מערכת הבודקת שהאתר שלך “באוויר” וזמין לגולשים. במקרה של תקלה נשלחת הודעה אוטומטית לצוות התמיכה ואליכם. המערכת עובדת בזמן אמת ומעדכנת על כל שינוי במצב האתר וגם אוספת את נתוני הגלישה ומספקת דוחות וגרפים.

  עדכון גרסאות

עדכון הוורדפרס, התוספים (פלאגינים) והתבניות – בכל פעם שיוצא עדכון המערכת תתקין אותו באופן אוטומטי, העדכונים מטפלים בבאגים ובבעיות אבטחה ומבטיחים את שרידות האתר לאורך זמן. באופן הזה תהיו תמיד בקדמת הטכנולוגיה.

  גיבוי

מערכת גיבויים אוטומטית השומרת עותקים יומיים של שבעת הימים האחרונים. ממשק ניהול לגיבויים האוטומטיים, אפשרות לגיבוי יזום, שמירת עותקים בשרת שלנו, בדרופבוקס או בגוגל דרייב לבחירתכם (ניתן להוריד ידנית את הגיבוי אליכם) ובכל רגע נתון ניתן ללחוץ על גיבוי מהרשימה ולבצע “שחזור מגיבוי” – נעשה באופן אוטומטי.

  מיטוב האתר

מערכת המיטוב כוללת דחיסת נתונים – הקטנת משקל קבצים ותמונות, שהאתר יעבוד מהר ויעיל יותר. כולל דוח ביצועים שבועי.

  קידום SEO (קידום במנועי חיפוש)

הפעלה ועבודה עם כלים מובנים לקידום. ניתוח מילות מפתח והמלצות לשיפור. בשלב ראשון מערכת ה-SEO שלנו תנתח עבורך את מילות המפתח ותחום העיסוק שלך ובהתאם תייצר המלצות לשיפור. המערכת בנויה לתקשר באופן אוטומטי עם מנועי החיפוש והרשתות החברתיות.

כמה שווה לך שהאתר שלך יהיה מאובטח, מעודכן, מגובה ומקודם?
 • מחיר החבילה בשוק הוא כ- 170 שקל לחודש!
 • אני יכולה למכור אותה בשקט ב- 100 ש”ח לחודש ולהרגיש נוח עם עצמנו.
 • אבל אצלי המחיר השנתי הוא 348 ש”ח! – 95 אגורות ליום!
ועכשיו אני מאפשרת לך לקבל את חבילת המוניטור לשלושה חודשי ניסיון!

במחיר הפנטסטי והחד פעמי של 69 ש”ח לשלושה חודשי התנסות! שהם 76 אגורות ליום! 

לחבילה שנתית או לקבלת המלצות נוספות – התקשר אלי,
מלי 058-7069393

זה בידיים שלך לתת לאתר שלך את ההגנה החזקה ביותר שיש וזה ממש פשוט. אז למה לא להיות מוכן? ותוכל לישון בשקט.אני יכולה

שאלות נפוצות

ואם אני לא מבין בזה דבר?

אין פה מה להבין, יש לבדוק אם הותקנו אצלך באתר הרכיבים שיתנו לך מענה במצבים של סכנה או צורך.

צריך שיהיה לי ידע במחשבים?
ממש לא. אנחנו עושים את כל העבודה ובתוך 3 ימי עסקים תהיה מוגן ומאובטח.

האם זה יפריע לי בעבודה?
ממש לא. בעת ההתקנה הקצרה יכול שיהיו הפרעות מזעריות פה ושם שלא יפריעו למהלך התקין של האתר.

בתוך כמה זמן המוניטור יעבוד באתר שלי?
ההתקנה שלנו תתבצע בתוך 3 ימי עסקים. ההתקנה קצרה ולא צפויות תקלות באתר.

אז מה אני מקבל בדיוק בחבילת המוניטור?
אתה מקבל חבילת “מוניטור” – סט כלים שמטפל באבטחה – נגד פריצות לאתר, ניטור – מתריע במייל אם האתר ירד מהאוויר, עדכון – מעדכן את הוורדפרס והתוספים בכל פעם שיוצאים עדכונים – וכך האתר שלך ישאר יעיל לאורך זמן, גיבוי – שלא יקרה מצב שתאבד חומרים ומיטוב האתר שלך – שיגיע למקום האופטימלי בתחום במנועי החיפוש.

כמה זה יעלה לי?
מחיר החבילה בשוק הוא כ- 170 שקל לחודש! אצלנו המחיר השנתי הוא 348 ש”ח – 95 אגורות ליום! ועכשיו אנחנו מאפשרים לך לקבל את חבילת המוניטור לשלושה חודשי ניסיון! במחיר הפנטסטי והחד פעמי של 69 ש”ח לשלושה חודשי התנסות!!! 76 אגורות ליום!

מלי, למה כדאי לי לקנות דווקא ממך?
אני מנהלת את בית התוכנה Fastweb2 הנותן שירותי פיתוח פתרונות אינטרנט ומתמחה באתרי וורדפרס ובפיתוח אפליקציות. אנחנו בתחום 25 שנה, מהיום שהתחיל האינטרנט בישראל. הקמנו מאות אתרי אינטרנט ויש לנו ניסיון רב בעבודה מול עסקים בגדלים שונים. אנחנו נותנים שירות מעולה, על זה יעידו הלקוחות שלנו. תמיד קשובים, תמיד זמינים, ואנחנו טובים במה שאנחנו עושים.

ואם יש לי עוד שאלות?
תוכל להתקשר אלי. מלי 058-70693

תודה